A stary Jorg zaglondo…

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie/Katowicach zwiedzać można pod różnym kątem i z perspektywy różnych zainteresowań. Nasze klasy – druga i trzecia – wybrały się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego. Tam uczniowie mogli zapoznać się z warunkami, w jakich dawniej żyli ludzie w naszym regionie, usiąść w dawnych, szkolnych ławkach, dowiedzieć się co to „kurna chata”, albo „biegun”, czy też „leżak”… Tymek mógł uklęknąć na grochu w ramach szkolnej kary, a potem mogliśmy ulepić swoje bułeczki i spróbować jak smakują! Po wyjściu, na spacerze w kierunku ZOO pan dyrektor opowiedział wszystkim o Jerzym Ziętku – budowniczym i pomysłodawcy parku, którego pomnik mogliśmy zobaczyć po drodze. Wszyscy dowiedzieli się też, jak Polska wygrała jedyny raz z Anglią na Stadionie Śląskim i, że dzień przed naszą wycieczką najlepsi lekkoatleci świata mieli tu zawody! Wchodząc na teren stadionu minął nas, wyjeżdżając z obiektu Paweł Fajdek, brązowy medalista igrzysk w Tokio w rzucie młotem! Na zakończenie spaceru do ZOO były pyszne lody!