Start dużej grupy na duży PLUS!

„Roszada” Żory wystawiła sporą ekipę na Mistrzostwa Śląska w szachach klasycznych w Imielinie. Wystartowali: Milena Woszczyna, Alicja i Emilia Skoneczne, Mateusz Klaja, Szymon Kuś, Aleksander Dziedzic, Karol Płowy, Oliwier Wiśniewski, Adam Krosny oraz – reprezentujący „Roszadę” uczniowie naszej szkoły: Nikola Ordzowiała, Marysia Kupczyk, Karolina Gawlik, Kacper Fojcik, Janek Kupczyk, Kacper Zdziebło, Sebastian Burak, Mateusz Kupczyk, Adam Gawlik i Franek Oliwkiewicz! Dla kilkorga z nich był to pierwszy start w tak poważnej i ważnej imprezie, więc dopadła ich turniejowa trema, no i…różnice w doświadczeniu… Nasza szkoła święciła sukcesy: Kacpra Fojcika – 4 miejsce, bez porażki w turnieju, jedyny, który urwał punkty mistrzowi Śląska i 40 punktów do FIDE oraz Franka Oliwkiewicza – 15 miejsce i awans do turnieju międzywojewódzkiego!