O włos…!

Przed ostatnią rundą IV Ligi Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów w szachach pierwsza drużyna „Roszady” zajmowała III miejsce, które dawało brązowe medale i awans do wyższej ligi… Niestety, po najmniejszej wymiarowo porażce (2,5:3,5) w ostatniej rundzie okazało się, że wynik rozgrywek to, zaledwie VIII miejsce… Do sukcesu zabrakło 0,5 małego punktu, co dałoby remis w meczu z gliwicką „Akademią Szachową” i jeden duży punkt, szkoda… Z rozstawienia z 10-tką, na 40 drużyn – to oczywiście dobry wynik, ale niedosyt pozostał… Żorska „Roszada” wystawiła rekordowy skład – aż 4 drużyny do tych rozgrywek, a w składach tych zespołów zagrało 11-cioro naszych uczniów: Zosia Gowin, Nikola Ordzowiała, Ala Bednarczuk, Marysia Kupczyk, Milena Węglorz, Franek Oliwkiewicz, Janek Kupczyk, Wojtek Janik, Sebastian Burak, Janek Kot i Piotrek Wawrzacz. Docenić szczególnie trzeba świetne wyniki: Marysi – 5-te miejsce na piątej szachownicy, Franka – 6-te miejsce na czwartej szachownicy i Piotrka – 6-te miejsce na trzeciej szachownicy, brawo!

Wszystkim gratulujemy startu! Szczegóły: