I Szachowy Turniej Ogniowy za nami!

Żorskie Święto Ogniowe to zawsze jest wielkie wydarzenie w naszym mieście! Do szeregu ciekawych imprez i inicjatyw w różnym zakresie, w tym roku dołączyły szachy! Nasza szkoła została zaproszona przez Muzeum Miejskie MUZE.ON oraz Parafię pw. św. Filipa i św. Jakuba do współorganizacji I-go Turnieju Ogniowego! Premierowe zawody na placu przy kościele farnym wygrał Maciej Jendrowiak z MKSz Rybnik, a drugie miejsce zajął Oskar Szydłowski z „Roszady” Żory. Przy otwartej formule turnieju bardzo wartościowy jest wynik naszego ucznia Franciszka Oliwkiewicza, który zajął trzecie miejsce! Nagrody dla najmłodszej uczestniczki otrzymała Maja Skoneczna, brawo! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, sponsorom za wsparcie, sędziemu klasy młodzieżowej Kacprowi Fojcikowi za sprawne przeprowadzenie zawodów – również dla Niego pierwszych, samodzielnych!