Piękny start w Bytomiu!

Niedzielne Otwarte Mistrzostwa Bytomia w judo dały satysfakcję naszym zawodnikom i trenerce. Lena Zdziebło po czterech pięknych pojedynkach wywalczyła srebrny medal doznając jedynej porażki w finale. Janek Gowin po trzech walkach efektownym rzutem zapewnił sobie brązowy krążek. Wojtek Mański po wyjściu z grupy zmierzył się w półfinale z zawodnikiem „Czarnych” Bytom, Leonem Krawczykiem – synem Roberta, mistrza Europy w judo, trzykrotnego olimpijczyka. Niestety, musiał uznać wyższość rywala i tym samym zdobył brązowy medal w swojej kategorii wagowej. Krysia Ucherek wygrała jedną z trzech swoich walk i zapewniła sobie również brązowy medal. Radek Kondracki też wygrał jedną z trzech swoich walk, ale – wobec większej obsady swojej kategorii – nie zakwalifikował się do strefy medalowej. Walczył jednak z charakterem, zostawił sporo umiejętności i serca na macie w ciężkich walkach z trudnymi rywalami. Brawo!