Coraz większa moc!

W ostatni weekend zawodnicy żorskiej „Roszady” wzięli udział w indywidualnych i drużynowych Mistrzostwach Śląska w szachach szybkich w Łaziskach Górnych. Jest nas coraz więcej, a Pan Dawid Boruta może być coraz bardziej dumny ze swych podopiecznych. Oczywiście, wielu z nich jest na początku szachowej przygody i dla wielu to był pierwszy tak poważny, i w tak mocnej obsadzie turniej, ale zgodnie z zasadą, że „co nas nie zabije to nas wzmocni” sądzimy, że już niedługo ilość przejdzie w jakość. W ekipie klubowej silną grupę (7 osób) stanowiła nasza szkoła, z której też dwóch zawodników: Janek i Kacper zagrali w rozgrywkach drużynowych – zajęli 24 miejsce na 32 drużyny. Pamiętajmy, że nasi uczniowie grali w gronie zawodników do lat 18 i wcale nie byli na straconych pozycjach. Uczestnicy z NSMS: Ania Grudziądz, Emilia Pachota, Janek Kot, Wojtek Janik, Kacper Fojcik, Piotrek Kudyba i Hubert Ślak.

Szczegóły: