Gwiazdka wśród gwiazd!

Aż 89-ciu chłopców i 96 dziewcząt w kategorii dzieci wystartowało w pierwszy grudniowy weekend w silnie obsadzonym turnieju szpadowym w Gliwicach – „Gwiazdka ze szpadą”. Nasi uczniowie: Amelka, Natasza, Rafał, Mariusz, Miłosz i Kacper dzielnie walczyli w walkach grupowych i choć nie przebrnęli pierwszej rundy pucharowej, to jednak należy uznać zawody za mały sukces – Rafał zaliczył swój debiut na planszy, a walki play-off nie były jednostronne, co dobrze rokuje na przyszłość. Rangę sportową zawodów podkreślała obecność gwiazd szermierki sprzed lat – obecni byli trenerzy, sędziowie i rodzice: fechtmistrz Marek Julczewski – były trener kadry narodowej seniorów, Tomasz Motyka – wicemistrz olimpijski w drużynie szpadowej z Pekinu’2008, Bartłomiej Kurowski – dwukrotny brązowy medalista ME i zwycięzca zawodów PŚ, Magdalena Jeziorowska – mistrzyni Europy, Wojciech Ryczek – brązowy medalista ME, czy Iwona Oleszyńska – brązowa medalistka ME. Nasz klub „Górnik” Radlin zaprezentował się przyzwoicie, a w kategorii juniorów młodszych Wojtek Śmieja zajął 2 miejsce!

Szczegóły tutaj: