Szkolne matowanie

Po raz trzeci rozegraliśmy mistrzostwa szkoły w szachach. Udział w programie „Edukacja przez szachy w szkole” oraz obowiązkowe 2 godziny w planie lekcji dają nam sposobność, aby przynajmniej raz w roku wszyscy uczniowie wystartowali w prawdziwych zawodach. Widać jednak, że systematyczna praca, zajęcia pozalekcyjne i częste uczestnictwo w turniejach pozwalają na coraz mniej przypadków w szachowych rozstrzygnięciach, choć niespodzianki zawsze są mile widziane! Z tej strony słowa uznania należą się szczególnie: Klaudii, Igorowi, Maksowi i Patrykowi, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Pochwalić też należy drugoklasistów, którzy osiągali wyniki nawet czteropunktowe, a Antek w jednej z partii sprawił sporą niespodziankę. Cieszymy się też z faktu, że uczniowie, którzy dołączyli do naszej społeczności dopiero we wrześniu, już tak dobrze radzą sobie z królewską grą! Gratulujemy! Aha, i najważniejsze: wygrał Kacper przed Emilką i Jankiem, brawo!