VIII edycja konkursu Maks Matematyczny

Kolejny raz – w czwartek – MM zagościł w naszej szkole. Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę. W konkursie uczestniczyły dzieci klas piątych i szóstych, niektóre uczestniczyły w poprzednich latach, część wystartowała po raz pierwszy. Jedynym treningiem dla dzieci były zadania z poprzednich edycji, wiedząc, że czekają ich zadania zupełnie inne od poprzednich.
Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu było samodzielne rozwiązywanie 2 nowych, nigdzie niepublikowanych zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu przez 45 minut, ale między godziną 8:00 a 16:00. Nasze dzieci zawsze chętnie przystępują do tej rywalizacji. Wyniki konkursu już niebawem, bo za 2-3 tygodnie. Czekamy z niecierpliwością na wyniki i dziękujemy jeszcze raz dzieciom za udział, a Pani Iwonie dziękujemy za koordynowanie działań konkursowych.