Matematyczny październik

Pierwszym wydarzeniem matematycznym był już 1 października – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Kilka dni wcześniej przed tym wydarzeniem na wesoło utrwalaliśmy mnożenie i dzielenie w pamięci. Następnie wszyscy byli egzaminowani na lekcjach matematyki. Uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdali pomyślnie egzamin z tabliczki mnożenia.
W dniu 7 października uczniowie klas IV –VIII wzięli udział w konkursie „Maks Matematyczny” organizowanym przez portal Mogalo. Konkurs jest przede wszystkim intelektualną rozrywką w formie internetowych gier matematycznych. W swojej kategorii wiekowej najlepsi okazali się: Magdalena Byczek z kl. IV, która zajęła 5 miejsce w województwie śląskim i 30-e w Polsce oraz Mariusz Hanslik z kl. VIII, który zajął 2 miejsce w województwie i 35-e w kraju. Dobrze poradzili sobie również: Kacper Fojcik z kl. VIII (7 miejsce w woj. śl.), Anna Grudziadz z kl. VIIb (8), Iwona Wnuk z kl. VIIa (12), Krystyna Ucherek z kl. IV (13). Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy wysokich miejsc!