„Wesoły Skoczek” poskakał do Żor!

V Wojewódzki Turniej Szachowy „Wesoły Skoczek” zgromadził 67-oro szachistów ze szkół podstawowych (9) naszego województwa – z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich i Żor. Uczniowie zagrali w dwóch grupach wiekowych – młodszej (klasy I-III) i starszej (klasy IV-VIII); w każdej grupie szkołę mogło reprezentować max 5 zawodników. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie – grupa młodsza: Alicja Bednarczuk (I miejsce wśród dziewcząt/II w klasyfikacji ogólnej), Zofia Gowin (II/XII), Franciszek Oliwkiewicz (I miejsce wśród chłopców/I miejsce w klasyfikacji ogólnej), Leon Chuderski (IV/V) i Jan Kupczyk (V/VI) oraz grupa starsza: Milena Węglorz (III miejsce wśród dziewcząt/IX w klasyfikacji ogólnej), Maria Kupczyk (IV/XII), Sebastian Burak (I miejsce wśród chłopców/II miejsce w klasyfikacji ogólnej), Jan Kot (II/III) i Piotr Wawrzacz (VII/X). Tak więc nasi uczniowie zajęli aż 6 miejsc na podium i zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej turnieju!!! Wielkie gratulacje za wynik i potencjał, który w naszych uczniach drzemie!!!

Szczegóły: