To nie były przelewki!

Zbrodnia zabójstwa była podstawą scenariusza inscenizowanej rozprawy karnej, która odbyła się na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie klasy VIII a i VIII b mogli poczuć na czym polegają „role” sądowe – adwokata, prokuratora, sędziego, biegłego, świadka, czy też samego oskarżonego. Przedmiotowa symulacja pozwoliła im połączyć naukę z ciekawym doświadczeniem. Każdy, kto brał czynny udział w symulacji procesu, wie, jak wiele dzięki niemu zdobył umiejętności, jak wiele z poruszanych zagadnień pamięta.

Nie poprzestajemy na przekazywaniu teoretycznej wiedzy, ale uczymy wielu umiejętności, w tym budowy strategii i taktyki działania w konkretnej sprawie, wystąpień publicznych, słuchania i komunikacji. Naszym uczniom pomaga w tym Pani Alicja, która jest w naszej szkole nauczycielką, ale też prawniczką!