Praga, via Ołomuniec!

Wędrówka po Pradze to nieustająca przygoda, piękne zakątki, niesamowite zabytki, uśmiechnięci ludzie. Przekonać się o tym mogli uczniowie klasy 8a, którzy 10-12 maja wybrali się na wycieczkę do Pragi. Mimo zmęczenia po siedmiogodzinnej podróży (bo jakże po drodze nie zwiedzić spokojnego Ołomuńca z gotyckim ratuszem i najstarszym w Czechach zegarem?), z uśmiechem na twarzach przeszli Drogą Królewską pod Bramę Prochową, zwiedzili Plac Wacława, ujrzeli dumnie płynącą Wełtawę. W Pałacu Lucerna obejrzeli bardzo ciekawą rzeźbę katolickiego patrona Czech, św. Wacława na koniu, autorstwa Davida Czernego. Rzeźba o nazwie „Koń” jest podwieszona pod sufitem, a koń jest zdechły! W trakcie trzydniowej wycieczki uczniowie zadawali Panu Waldkowi – naszemu przewodnikowi ciekawe pytania dotyczące Pragi. Jedna z uczennic koniecznie chciała zobaczyć Ścianę Lennona, niestety ze względu na mocno wypełniony czas nie udało się… Udało się natomiast doświadczyć widowiskowej zmiany warty na Zamku Praskim, spaceru Złotą Uliczką, wypowiedzieć życzenie na Moście Karola, odpocząć w ogrodach Wallensteina, a także zakosztować miejscowego specjału jakim jest trdelnik.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy…, ale zawsze zostają cudowne wspomnienia i momenty, które jednoczą klasę. Wspaniałe wrażenia! A teraz – POWODZENIA NA EGZAMINACH!