Szach i mat po raz ostatni w roku szkolnym…

Zakończyliśmy w środę 21 czerwca pozalekcyjne zajęcia szachowe prowadzone przez Pana Dawida Borutę i KS „Roszada” Żory. Uczestnicy przez cały rok szkolny pracowali na uznanie, punkty, nagrody i promocje do lepszej grupy! Wśród uczestników byli oczywiście uczniowie naszej szkoły! Dzieci uczestniczyły w zajęciach w poniedziałki i środy. Początkujący mieli półtoragodzinne zajęcia od 17:00 a zaawansowani od 18:30. Podczas zajęć dzieci zdobywały punkty za aktywność, rozwiązywane zadania, uczestnictwo w turniejach, zdobycie kategorii szachowych, zachowanie oraz oczywiście za grę na zajęciach. Nagrody zdobywane były w kategoriach – nagroda miesiąca (co miesiąc) oraz nagroda roku. W kategorii nagroda roku nagrodzeni zostali: w grupie początkującej – zwyciężył 🥇 Oliwier Wiśniewski przed 🥈 Nikodemem Maculakiem, trzecie miejsce zajęła 🥉 Emilia Sarnicka, czwarte Zofia Gowin, dalej Nikola Ordzowiała oraz Wojciech Skrok-Wolski, siódmą lokatę wywalczył Aleksander Dziedzic. Wszystkie te osoby oprócz książek i pamiątkowych dyplomów otrzymały również promocję do grupy zaawansowanej; w grupie zaawansowanej – zwyciężył 🥇 Franciszek Oliwkiewicz przed 🥈 Antonim Spleśniałym oraz 🥉 Adamem Krosnym – medaliści otrzymali książki i dyplomy. Czwarte miejsce zdobył Dawid Kucharzyszyn, piątą lokatę zajęła Alicja Bednarczuk a szóste miejsce zajął Piotr Wawrzacz – tutaj nagrodami były również książki o tematyce szachowej. Gratulujemy wszystkim i zapraszamy na zajęcia w nowym roku szkolnym!