Wspominamy Światowy Dzień Zwierząt w klasie trzeciej!

„To, co skacze, pływa, lata czyli przegląd zwierząt świata ” odbył się w październiku na zajęciach w klasie 3. Uczniowie poznawali zwyczaje różnorakich zwierząt, udomowionych, dzikich, bliskich nam i dalekich. Uczyli się odróżniać czym jest zoo, a czym rezerwat oraz dostrzegali konieczność dbania o zwierzęta, zarówno małe, jak i duże. Podczas pracy w grupach zmierzyli się z quizem o zwierzakach dzikich i domowych a także z zagadkami. Poznawali przyczyny wymierania danych gatunków zwierząt oraz poszerzyli wiadomości dotyczące sposobu ich ochrony. Poprzez pracę z tekstem uczniowie poznali zwyczaje polskich lisów, żyjących w lesie. Takie zajęcia pozwalają dzieciom inaczej spojrzeć na świat zwierząt, uczą empatii oraz miłości. Odwiedzających śląskie zoo zachęcamy do zaglądnięcia na wybieg rudych pand – TO WŁAŚNIE NIMI OPIEKUJE SIĘ NASZA SZKOŁA!