Szkolny dzień gier bez prądu!

Dnia 26.10.2023 odbył się pierwszy szkolny dzień gier planszowych bez prądu. Podczas pokazu naszym uczniom zostały zaprezentowane alternatywne formy spędzania wolnego czasu, które nie wymagają dostępu do źródła zasilania – gry bitewne, planszowe, fabularne, karciane. Wielki fan gier wszelakich, Pan Kamil Michulec zaprezentował też miejsca, gdzie można
uzyskać dostęp do takich gier.

Bardziej szczegółowo o grze bitewnej Warhammer 40k opowiedział wszystkim Pan Kamil, prezentując swoją kolekcję modeli i przedstawiając podstawowe mechaniki rozgrywki. W tej grze Pan Kamil ma sukcesy sportowe, a zaznaczyć też warto, że reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy kilka lat temu w Serbii!!!

Prezentacja dotyczyła również gry karcianej Pokemon, której karty zbiera wielu naszych uczniów, ale nie zna mechaniki rozgrywki. Dzięki wsparciu lokalnego sklepu Jaskini Trolla w Rybniku nasi uczniowie przy pomocy podstawowych talii do gry dostępnych w naszej szkole mogli się uczyć zasad i rywalizować w tej grze karcianej, a Ci którzy bardziej szczegółowo chcą się zaznajomić z grą mają do tego okazję w każdy wtorek i czwartek podczas zajęć świetlicowych.

Uczniowie klasy siódmej również mieli swój wkład w szkolne wydarzenie przygotowując pokaz swoich gier planszowych takich jak Splendor, Dylemat Wagonika czy Wsiąść do Pociągu.
[1] https://www.facebook.com/JaskiniaTrollaRybnik