Zdecydowany awans!

W tegorocznych Igrzyskach Dzieci nasza szkoła zdecydowanie wygrała rozgrywki powiatowe/miejskie w Żorach. Wiemy dobrze, że prawdziwy sprawdzian zawsze czeka naszych uczniów w zawodach rejonowych, w których zawsze czeka któraś ze szkół rybnickich. Od wielu lat wygrywamy w ID oraz w IMS w Żorach, ale szczebel rejonowy bywa czasem zbyt wysoko zawieszoną poprzeczką. Od 2018 roku zagraliśmy 4 razy w finałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, kończąc 3 z tych turniejów finałowych medalami! W tym roku czeka nas kolejny finał w Częstochowie, na który Ala, Franek, Janek i Piotrek pojadą z dość solidnymi podstawami do zdobycia medalu! Na zawodach rejonowych wygrali oba mecze (4:0 i 2,5:1,5) z ZS-P nr 7 z Rybnika i ten wynik jest dobrym prognostykiem na przyszłość! Gratulujemy zawodnikom i Panu Dawidowi Borucie, który przygotował drużynę finalistów!