Częstochowa z sukcesem…?

Po raz piąty nasi uczniowie wzięli udział w finale wojewódzkim w szachach drużynowych i po raz drugi nie wrócili z medalami… Do ostatniej chwili – w 7-ym meczu zremisowali na pierwszej szachownicy z liderem z Wodzisławia – drużyna walczyła o jak najlepszy rezultat, ale jednak zabrakło – jak zwykle: tu jakiegoś remisu, tu ktoś „miał wygraną”, tu ktoś coś „podwalił”… Cóż – takie są szachy! Cała ekipa punktowała solidnie, a Ala i Piotrek – najsolidniej, 5/7 pkt. Zdobyliśmy 9 dużych punktów meczowych za 3 zwycięstwa i za 3 remisy! Najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce – IV, stało się naszym udziałem… Ala, Franek, Janek i Piotrek z całą pewnością wyciągną dobre wnioski i zawalczą za rok o swój sukces! Gratulujemy! Wyniki: 3:1 z SP w Kroczycach, 2:2 z SP nr 2 w Czeladzi, 1,5:2,5 z SP nr 6 w Czerwionce-Leszczynach, 4:0 z Katolicką SP im. św. Joanny Beretty Molli w Piekarach Śląskich,  2:2 z Prywatną Lingwistyczną SP w Częstochowie, 4:0 z Anglojęzyczną SP Oxford Primary School w Bielsku – Białej, 2:2 z SP nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.

Szczegóły: