Było πęknie!

14 marca świętowaliśmy w szkole liczbę π. Już od kilku dni na wejściu do sal lekcyjnych „atakowały” nas paradoksy – matematyczno-filozoficzne wywody słynnych naukowców. No i wreszcie – TEN DZIEŃ! Każda klasa przygotowała doświadczenia – eksperymenty, które zaprezentowała koleżankom i kolegom z innych klas. Mieliśmy więc πorunującą rywalizację, a nagrody były atrakcyjne – wyjście całej klasy na lody, noc filmowa w szkole, czy tydzień bez kartkówek i sprawdzianów! Hitem były doświadczenia zaprezentowane przez klasę piątą: πaskowy wulkan oraz harce suchego lodu! Dziękujemy wszystkim za włożony wkład pracy, Panu Marcinowi za ideę i sprawne pokierowanie wydarzeniem, a zwycięzcom: klasie V, zdobywcom drugiego miejsca – klasie Ia oraz zdobywcom trzeciego miejsca – klasie II i IVb serdecznie gratulujemy!